Химически метод за почистване на прозорци и мокети
Има и химически метод за почистване на мокети. Този вид почистване на мокети е напълно противоположен на предишния, излижен в горната статия, тъй като водата абсолютно не се използва при химическото чистене.
Химическото почистване на мокети се извършва, когато се използва специален прах, който се разпръсква равномерно по повърхността на мокетената повърхност и след това се втрива. След известно време прахът, който е абсорбирал мръсотията, се отстранява с обикновена мощна прахосмукачка. Основното предимство на този метод на почистване е, че след почистване можете веднага да ходите, да стъпвате по мокета, което не е възможно с мокро почистване и това несъмнено причинява неудобства.
Обадете се на професионалисти. Ние Фирма Brilliant cleaning сме на Вашите услуги.
Можете да се свържете с нас на телефон: +359 885 787 821. Email: info@brilliant-cleaning.bg.
Ние предлагаме:
- химически метод за почистване на мокети,
- пране на мека мебел,
- пране на матраци,
- почистване на офиси,
- почистване на прозорци
и други почистшащи услуги.
Последният и комбиниращ предишните видове почистване е почистване с пяна.
Този химически методи за почистване на мокети е нещо средно между сухо и мокро почистване. Специална почистваща пяна се втрива в килима и след това се отстранява с прахосмукачка за пране, тъй като пяната е мокра.
Сред разнообразието от подови настилки, мокетите с дълги купчини остават доста популярни, въпреки конкуренцията между удобен и много практичен ламинат и евтин линолеум.
Дългокосмести мокетени покрития са необичайно меки, безопасни, приятни, полагат се в детски и спални стаи. Но те ще изискват специално отношение и грижи от собственика си, както и повишено внимание.
За да се грижите за вашия мокет с дълъг и гъст косъм, ще се нуждаете от:
- твърда метла,
- прахосмукачка,
- четка,
- парцали,
- сол,
- амоняк,
- газирана вода.
Мокетът трябва да се почиства с прахосмукачка най-малко веднъж седмично. Зоните, които са склонни към особено силно замърсяване, като например повърхности, разположени в близост до работни места, пътеки към балкони и входове в помещения, трябва да се почистват с прахосмукачка поне веднъж на три дни. За да не се натрупва мръсотия, ко то след това доста по-трудно ще бъде извлечена, дори и с най-силните машини.